Nyní probíhá velké LETNÍ SLEVY

Co je to KETÓZA

Ketóza - metabolický stav, kdy vaše tělo využívá své zásoby tuků jako svůj hlavní zdroj energie a ne ze sacharidů.

Obvykle je výsledkem sníženého příjmu kalorií a sacharidů, když jste v tomto metabolickém stavu, váš zdroj energie pochází spíše z ketonů ve vaší krvi než z glukózy v krvi. Ketóza je stav, do kterého se dostanete díky zvýšenému příjmu velmi kvalitních bílkovin při současně sníženém (nikoliv nulovému) přísunu cukrů a tuků.

 

Ketony - jsou vedlejšími produkty, které vaše tělo vytváří při rychlém spalování tuků. Přítomnost ketonů ve vašem těle nad normální hladinou ukazuje, že dochází k výživové ketóze.

To znamená, že vaše tělo začalo využívat zásoby tuků, které jsou zdrojem každodenních funkcí.

 

Jak vám ketóza pomůže zhubnout?

Ketóza je oblíbená metoda pro efektivní úbytek tuku a hmotnosti. Když konzumujete méně kalorií než vaše tělo vyžaduje, vaše tělo vstupuje do nutriční ketózy.

Spotřeba méně než 800 kalorií denně ve velmi nízkosacharidové stravě,znamená, že jakmile vaše tělo využije své energetické rezervy glykogenu, začne spalovat tuk z jeho tuků, což vede ke ztrátě hmotnosti. Musíte jíst méně než 50 gramů sacharidů denně. U některých lidí je dokonce potřeba snížit denní příjem sacharidů až k hranici 20 mg denně, aby se tělo přepnulo na odbourávání tuků.

Při této dietě dochází ke snížení hladiny hormonu inzulínu v krvi a naopak k prudkému nárůstu uvolňování mastných kyselin z tukových zásob organizmu.

 

Jaké jsou přínosy pro zdraví?

Výzkum ukazuje, že stravy na bázi ketózy mají pozitivní vliv na snižování rizikových faktorů spojených s:

  •         Kardiovaskulární onemocnění
  •         Vysoká hladina cholesterolu
  •         Zvýšený krevní tlak
  •         Diabetes typu 2.

Ketóza také pomáhá tělu spálit viscerální tuk (tuk ukládá kolem orgánů).

 

Výhody ketózy v proteinové dietě:

  • Ketóza snižuje pocit hladu. Je to velice důležité, zvláště u delších a větších redukcí (nad 10 kg).
  • Redukujete především tukovou tkáň. Je dokázáno, že během ketózy dochází k přednostnímu úbytku tukové tkáně (a to jak podkožního tuku, tak i útrobního /viscerálního/ tuku). Skutečný úbytek ověřujeme na inBody. 
  • V průběhu ketózy se snižuje hladina tuků (tedy i cholesterolu) v krvi.
  • Ketóza ochraňuje Vaši svalovou tkáň.
  • Dokonce je prokázáno některých klientů mohou ketogenní látky navozovat i pocit dobré nálady až euforie.

 

Vaše tělo rozloží skladovanou glukózu, což vede k uvolnění velkého množství vody a vaše ledviny odstraní přebytečnou vodu. V důsledku toho může být běžná dehydratace. Měli byste to kompenzovat zvýšením příjmu vody.

 

 ketoza

 

 

 

 

 

Při redukční dietě se ketolátky tvoří v nadměrném množství, a proto se musí vyloučit močí či dechem (aceton) z těla ven.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení