Citron - Esenciální olej BIO, 10 ml (Itálie)

Neohodnoceno
235 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení
Kód: BA481
Citron - Esenciální olej BIO, 10 ml (Itálie)
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Citron - organický esenciální olej, 10 ml
Citronový esenciální olej ALTHO z citrus limen je složený z 90-95% monoterpenů (limonen). Toto biochemické složení oleje je zárukou silných antiseptických, antibakteriálních a antivirotických vlastností. Jeden z nejlepších olejů na očistu (jater, žlučníku, lymfy).
Tradiční použití:
Citrus limonový, citroník, pochází z Indie nebo Číny, byl kultivován desátého století př. n. l.. Podle některých zvyků se v době moru pálila kůra plodů citroníku. V Indii nabízeli božstvům náhrdelníky z citronů. Nyní je citroník pěstován v mediteráních a subtropických oblastech, pro jeho plody, ze kterých extrahujeme esenci a džus. Pokud je symbolem dokonalé čistoty a hygieny, jeho použití v kosmetice, aromaterapii a gastronomii je velice pestré a rozšířené.
Esenciální olej citronový kromě očisty organismu a domácnosti pročistí prostor i energeticky. Oceníte ho i v případě, že se potřebujete soustředit například v kombinaci s rozmarýnem, při nachlazení zkuste kombinovat citron s eukalyptem nebo borovicí.
Při nachlazení: kombinujte s eukalyptem nebo borovicí.
Kůže: Účinný pomocník při hubnutí díky svým hepato-odvodňovacím vlastnostem a pozitivním působením proti celulitidě.
V kuchyni:  do zálivky, na výrobu pěny, citronového sorbetu, do koláčů nebo rybí marinády atd.
Botanický popis:
Citroník patří do čeledi routovité, rod citrus. Strom může dosáhnout výšky až 6m, má podlouhlé kopinaté stále zelené listy, které jsou tmavě zelené, hladké a lesklé. Jeho plod, citron, je citrus dlouhý od 8 do 12cm, zelené barvy a žloutne, když dozrává. Voňavé květy citroníku mají pět lístků a kvetou po celý rok.
Citronový organický esenciální olej obsahuje:

Citrus limon  / CITRON BIO (Itálie)*

Organoleptické vlastnosti:

Vzhled: tekutý
Vůně: ovocná, velice charakteristická
Barva: světle žlutá
Hustota: 0,850

Destilované části: z kůry plodu
Místo původu: Itálie
Chemotyp / složení:

Biochemická specifikace: limonen, beta-pinen, gama-terpinen
Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: citral, geraniol, limonen, linalol
Některé přírodní sloučeniny obsažené v tomto EO mohou u některých lidí představovat riziko alergie. Chcete-li změřit svou toleranci, proveďte test před použitím na loktu, použijte vždy ve směsi. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.

Způsoby použití:

Před orálním/vnitřním užitím se vždy poraďte s lékařem.
Orálně: 2 kapky esenciálního oleje 3x denně na lžičku s medem, na pastilku nebo nakapejte na lžičku se sirupem, dejte pod jazyk při respiračních problémech.
Na kůži: Proti celulitidě smíchejte 2ml EO citron + 2ml EO cypřiš + 1 ml EO niouli + 100 ml rostlinného lískooříškového oleje bio. Nebo přidejte do svého masážního krému či oleje. Masírujte na problémových partiích.
Masáž: smíchejte 10 kapek EO citron, 10 kapek EO ylang ylang a 30 kapek pupalkového rostlinného oleje, masírujte solar plexus a oblast podél páteře.
Do difuzéru: používejte samostatně nebo v kombinaci s dalšími EO. Čistí a dezinfikuje vzduch v místnosti.

Důležitá upozornění:

Informace o silicích použitých na těchto stránkách jsou poskytovány pro informační účely. Nemohou žádným způsobem nahradit rady lékaře. Pro jakékoliv léčebné použití nebo pokud chcete získat další informace o silicích, obraťte se na lékaře. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.
Hořlavý. Perorální podání na doporučení lékaře. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte kontaktu s očima. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením. Nepoužívejte neředěné na kůži. Po zředění vhodné i do kuchyně.

Ostatní informace:

Vyrobeno ve Francii, Laboratoire ALTHO, Francie.
Výhradní zastoupení: AMC RATIO s.r.o., Arch. Weisse 1089, Řevnice, 25230. E-mail: info@bio-bachovky.cz, www.bio-bachovky.cz
*rostliny použité pro výrobu pocházejí z biologického zemědělství FR-BIO-001, CZ-BIO-002

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: