Cedr atlaský - Esenciální olej BIO, 10 ml (Maroko)

Neohodnoceno
193 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
20.5.2024
Možnosti doručení
Kód: BA479
Cedr atlaský - Esenciální olej BIO, 10 ml (Maroko)
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Cedr atlaský - organický esenciální olej, 10 ml
Biochemické složení organického esenciálního oleje z cedru atlaského je charakterizováno množstvím seskviterpenů, díky tomu jsou mu přisuzovány tyto vlastnosti: antihistaminové a antialergické vlastnosti. Je velmi dobrým pomocníkem při problémech s vykašláváním, má protizánětlivé a antiseptické účinky. Též je velice dobrým buněčným regenerátorem.
Esenciální olej ALTHO z cedru atlaského navozuje pocity zklidnění. Blahodárně působí na psychiku v období negace. Je vhodný při velkém stresu pro zklidnění a uzemnění. Používá se při meditaci a rozjímání.
Tradiční použití:
Silice z cedru atlaského jsou tradičně indikovány k léčbě alergií, senné rýmy, svědění kůže, při kašli a bronchitidě.
Při nachlazení: nachlazení, bronchitida, sinusitida, angína, záněty ucha, laryngitida, chřipka a horečka.
Kůže: Dekongestační a detoxikující efekt esenciálního oleje z cedru jsou vynikající při boji s celulitidou. Používán tohoto oleje aktivujete krevní a lymfatický oběh.
Botanický popis:
Cedr patří do čeledi Pinaceae, lze jej nalézt pod názvem „Atlantický cedr“. Se stále zelenými listy má trsy šedozelených jehel, větvičky a vejčité kužele ve tvaru sudu. Majestátní jehličnan, jeho široký a silný kmen může dosáhnout výšky 40 m a dožít se více než 2000 let.
Cedr, který pochází z Blízkého východu a severní Afriky a je považován za posvátný strom, dnes zdobí libanonskou vlajku. Ve starověkém Egyptě jej faraoni používali k léčebným a kosmetickým účelům a vstoupil do balzamovacího protokolu.
Cedrový organický esenciální olej obsahuje:

Cedrus atlantica / CEDR ATLASKÝ BIO 10 ml (Maroko)*

Organoleptické vlastnosti:

Vzhled: konzistentní viskózní
Vůně: teplý, dřevitý, sladký
Barva: medová
Hustota: 0,924 - 0,950

Destilované části: dřevo
Místo původu: Maroko
Chemotyp / složení:

Biochemická specifikace: beta-himachalen, alfa a gama himachalen.
Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: ---
Některé přírodní sloučeniny obsažené v tomto EO mohou u některých lidí představovat riziko alergie. Chcete-li změřit svou toleranci, proveďte test před použitím na loktu, použijte vždy ve směsi. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.

Způsoby použití:

Před orálním/vnitřním užitím se vždy poraďte s lékařem.
Orálně: při nachlazení nebo při alergii 1 kapka 2x denně esenciálního oleje na lžičku s medem, na pastilku nebo nakapejte na lžičku se sirupem.
Na kůži: boj s celulitidou, uvolnění lymfy nebo při potřebě odvodnění - smíchejte 2 ml esenciálního oleje z cedru a 2 ml EO z citronové kůry ve 100 ml rostlinného lískooříškového oleje bio. Nebo přidejte do svého masážního krému či oleje. Připravenou směs použijte k masáži problémových partií.
Do difuzéru nebo pro inhalaci: se používá pro relaxaci a zklidnění v kombinaci s levandulí a pomerančem.

Důležitá upozornění:

Informace o silicích použitých na těchto stránkách jsou poskytovány pro informační účely. Nemohou žádným způsobem nahradit rady lékaře. Pro jakékoliv léčebné použití nebo pokud chcete získat další informace o silicích, obraťte se na lékaře. Nedoporučuje se dětem mladším 3 let a těhotným nebo kojícím ženám.
Hořlavý. Perorální podání na doporučení lékaře. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte kontaktu s očima. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením. Nepoužívejte neředěné na kůži. Po zředění vhodné i do kuchyně.

Ostatní informace:

Vyrobeno ve Francii, Laboratoire ALTHO, Francie.
Výhradní zastoupení: AMC RATIO s.r.o., Arch. Weisse 1089, Řevnice, 25230. E-mail: info@bio-bachovky.cz, www.bio-bachovky.cz
*rostliny použité pro výrobu pocházejí z biologického zemědělství FR-BIO-001, CZ-BIO-002

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: