Bergamot - Esenciální olej organic, 10 ml (Itálie)

Neohodnoceno
360 Kč
Dostupnost: Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
20.5.2024
Možnosti doručení
Kód: BA384
Bergamot - Esenciální olej organic, 10 ml (Itálie)
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Bergamotový - organický esenciální olej, 10 ml
Bergamotový esenciální olej ALTHO se získává destilací z oplodí z rostliny vysoké asi 5 metrů, plody jsou velikosti malého pomeranče, jeho tvar připomíná hrušku nebo kdouli s tmavě nazelenalou barvou. Patří do čeledi routovitých, stejně jako další citrusy (pomeranč, grapefruit, citron, mandarinka). Má široké využití pro náš organismus. 80 % světové produkce se pěstuje v jižní Kalábrii v Itálii. Bergamot je dále pěstován v jižní Francii a v Pobřeží slonoviny pro bergamotový olej a v turecké Antalyi na marmeládu. Bergamotové silice jsou základem chutě a vůně čaje druhu Earl Grey.
Tradiční použití:
Trávicí systém: povzbuzující, projímavé a antiseptické účinky. Farmaceuti doporučují při nadýmání a křečích, na podporu prokrvení.
Při nachlazení: bolest v krku, horečka, nervové napětí, úzkosti.
Intimní hygiena:vhodná součást přípravků pro intimní hygienu (protizánětlivé, antiinfekční a antivirální účinky).
Psychická nerovnováha: anxiolytickými a neurosedativnímivlastnostmi se doporučuje pro všechny patologické stavy spojené se stresem a úzkostí.
Kůže: pomáhá při na léčbě dermatóz, akné, ekzémů, pruritu a kožních poraněních.
Pokožka - kosmetické použití: regenerace a tonizace pleti, efektní pomocník pro krásnou a zdravou pleť.
Botanický popis:
Voňavé ovoce velikosti pomeranče, tvarem připomínající hrušku tmavězelené barvy. Genetickým výzkumem dochovaných citrusových kultivarů bylo zjištěno, že bergamot je pravděpodobně kříženec Citrus limetta a Citrus aurantium. Patří do čeledi routovitých stejně jako většina citrusů (pomeranč, grapefruit, citron, mandarinka)
Bergamotový organický esenciální olej obsahuje:

Citrus bergamia / BERGAMOT BIO (Itálie)*

Organoleptické vlastnosti:

Vzhled: tekutý
Vůně: sladká, čerstvě citrusová a lehce květinová
Barva: žlutozelená nebo bezbarvá
Hustota: 0,860 - 0,880

Destilované části: oplodí
Místo původu: Itálie
Chemotyp / složení:

Biochemická specifikace: linalylacetát, limonen, linalool
Alergenní složky přirozeně obsažené v EO: citral, geraniol, linalool, limonen
Některé přírodní sloučeniny obsažené v tomto EO mohou u některých lidí představovat riziko alergie. Chcete-li změřit svou toleranci, proveďte test před použitím na loktu, použijte vždy ve směsi. Buďte opatrní, esenciální olej z bergamotu je fotosenzibilizující. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením.

Způsoby použití:

Před orálním/vnitřním užitím se vždy poraďte s lékařem.
Orálně: 2 kapky esenciálního oleje z bio bergamotu na lžičku s medem nebo pastilku, dejte pod jazyk při zažívacích a nervovéých problémech.
Na kůži: Smíchejte 5 kapek bergamotového esenciálního oleje v 100 ml rostlinného arganového oleje bio. Nebo přidejte při výrobě vlastního obličejového krému do vámi vybraného základu.
Do difuzéru: používejte samostatně nebo v kombinaci s dalšími EO. Samostatně přináší pocit čistoty a svěžesti s vůní ovocných tónů.

Důležitá upozornění:

Informace o silicích použitých na těchto stránkách jsou poskytovány pro informační účely. Nemohou žádným způsobem nahradit rady lékaře. Pro jakékoliv léčebné použití nebo pokud chcete získat další informace o silicích, obraťte se na lékaře.
Hořlavý. Perorální podání na doporučení lékaře. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte kontaktu s očima. Nepoužívejte na pokožku před slunečním zářením. Nepoužívejte neředěné na kůži. Po zředění vhodné i do kuchyně.

Ostatní informace:

Vyrobeno ve Francii, Laboratoire ALTHO, Francie.
Výhradní zastoupení: AMC RATIO s.r.o., Arch. Weisse 1089, Řevnice, 25230. E-mail: info@bio-bachovky.cz, www.bio-bachovky.cz
*rostliny použité pro výrobu pocházejí z biologického zemědělství FR-BIO-001, CZ-BIO-002

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: