Nyní máme velké PODZIMNÍ SLEVY
13 hodnocení

MATCHA TEA HARMONY BIO 30X2G

Bio Matcha Tea Harmony je krabička, která je naplněná 30 jednotlivými sáčky s matcha. Každý z nich obsahuje 2 g neustále čerstvého čaje, který si díky praktickému balení můžete připravit kdekoli.

 

Matcha je druh zeleného čaje, který vznikl před více než 800 lety. Z počátku byl užíván převážně buddhistickými mistry a samuraji, až teprve před nedávnem se začal konzumovat i v Evropě. Čerstvé čajové lístky se rozemelou na jemný prášek a výsledkem je pozoruhodně zelená barva s báječnou chutí a výjimečným aroma. Čaj Matcha obsahuje unikátní katechiny a aminokyseliny.

 
Skladem
Kód: 1068
Značka: Matcha tea
349 Kč
Kategorie: Doplňky stravy

Proč pít Bio Matcha Tea Harmony?

♥ umí až o 40 % zrychlit spalování

♥ dodá až 6 hodin energie

♥ podporuje soustředění a dobrou náladu

♥ skvěle chutná samotný

10x silnější než běžný zelený čaj

 

Skvělé přínosy pití matcha

Matcha má obrovské množství benefitů. Z hlediska nutričních hodnot je přibližně 10x silnější než běžný zelený čaj, a to hlavně proto, že když pijeme matcha, pijeme celý list čajovníku nadrcený na extra jemný prášek. Naše tělo tak využívá všech prospěšných látek obsažených v čajových listech

V  čaji matcha najdeme vitamíny A, C, E, a jako jediném čaji také zhruba 30 % vlákniny. Je až po okraj plný očistných antioxidantů, stavebních kamenů tělesných buněk (aminokyselin) a čajového kofeinu, který s nabíjí energií na 3-6 hodin. Látka L-theanin nám pomáhá soustředit se, zklidňuje mysl, podporuje paměť a vyplavuje hormony štěstí – dopamin a serotonin.

Mohu Bio Matcha Tea Harmony pít místo kávy?

Samozřejmě, pro některé z nás může být výměna matcha za kávu velmi přínosná. Matcha obsahuje teofylin, čajovou formu kofeinu, který se uvolňuje postupně po dobu 3-6 hodin. Kofein obsažený v kávě nebo třeba sycených nápojích má velmi rychlý nástup, ale i stejně rychlý pokles. Klasický kofein často vyvolává nervozitu, bušení srdce nebo nesoustředěnost. Teofylin v matcha tyto vedlejší účinky nemá a je tak ohleduplnější k lidskému organismu. 

 
Mohou čaj Matcha děti?

Podle studie kanadské potravinářské inspekce, která byla zpracována pro děti do 12 let, mohou čaj i děti, ale v omezeném množství.
4–6 let: 45 mg = 1,5 g čaje Matcha/den
7–9 let: 63 mg = 2,1 g čaje Matcha/den
10–12 let: 85 mg = 3,2 g čaje Matcha/den

 

Popis produktu:
 
  • Pro přípravu teplých a studených nápojů
  • Pravidelně testovaný
  • Díky 2 g balení zajištěna neustálá čerstvost čaje a jednoduchá příprava
  • Původ čaje: Japonsko
  • Certifikace BIO: ANO
  • Druh balení: papírová krabička
  • Obsah balení: 30 x 2g sáček
  • Doporučená denní dávka: 4 g
  • Upozornění: děti, těhotné a kojící ženy maximálně 2 g denně

Příprava

Za studena:

Čaj smícháme s vodou (2 dl – 1,5 l podle chuti) a pořádně protřepeme. Doporučujeme přidat pár kapek limetky, nebo trochu ovocného sirupu na ochucení. Skvělé chuti docílíte kombinací čaje Matcha s vodou a bezinkovým sirupem. Je důležité, aby byl čaj Matcha vždy důkladně rozmíchaný. Při přípravě za studena použijeme šejkr nebo plastovou láhev.

Za tepla:

Čaj (2g sáček) zalijeme horkou vodou (2 dl) o teplotě cca 65 °C a pořádně rozmícháme. Pro přípravu za tepla je ideální pomocník šlehač mléka. Skvělé chuti docílíme přidáním medu a limety. Doporučujeme podávat i s mlékem pro zjemnění chuti. 

Náš tip:

V naší nabídce máme Matcha Tea šejkr. S ním je příprava za tepla nejjednodušší. Do šejkru nasypte porci Matcha Tea, přilijte 1 dl studené vody a 2 dl horké vody. Poté pořádně protřepejte. Před otevřením je důležité nejdříve odpustit páru horním víčkem. Pro zjemnění chuti přidejte pár kapek limetky anebo lžičku medu.

 

Obsahuje Bio Matcha Tea Harmony nějaké alergeny? Jsou nějaká rizika spojená s konzumací čaje?

čaje matcha nebyly zjištěny žádné alergenyČaj však nedoporučujeme pít na lačný žaludek. Jedná se o velmi silný čaj a na prázdný žaludek může způsobit nevolnost.